Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

27. Finał WOŚP 2019 w Lublinie

13 stycznia: 09:00 - 22:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Jak co roku Lublin świętuje Finał WOŚP!

Organizacją lubelskiego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęło się Centrum Kultury w Lublinie we współpracy ze Społeczną Szkołą Podstawową im. Sebastiana Klonowica w Lublinie. Wydarzenia związane z WOŚP odbywają się także w Galerii Labirynt oraz na placu Zamkowym.

Centrum Kultury w Lublinie

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie lub na placu przed CK oraz na placu Litewskim.

Sala widowiskowa CK

godz. 10-19

W programie między innymi:

* koncert uczniów z Prywatnego Przedszkola Dwujęzycznego Motylek w Lublinie

* pokaz udzielania pierwszej pomocy (SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

* koncert Daniela Koszyka z zespołem

* warsztaty taneczne (SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

* pokaz Underground Dance Studio

* koncert Łukasza Jemioły

* uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie

* koncerty: Lubelska Szkoła Rocka, The Backstage, uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie

* Antykwadrat, SĘK

Piwnice i przestrzenie CK

godz. 11-16:30

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przeprowadzi akcję Przychodnia Studencka. Będzie można zbadać poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, masy i składu ciała.

godz. 10-20

Wnieś z nami tekturowe miasto, jednocześnie pomagając innym! Zapraszamy całe rodzinny, które będą skłonne zapłacić każdą kwotę, aby kupić chociaż na kilka godzin swój kawałek podłogi i postawić na nim wszystko, co im się zamarzy: domy, bloki, urzędy, drapacze chmur, chałupy, mosty drogi i tunele… To potężne tekturowe inwestycje, z których cały dochód zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Po zakończeniu użytkowania gruntu odbędzie się licytacja na rzecz WOŚP poszczególnych obiektów.

Dziki Pokój WOŚP / Sala Mała

godz. 10-18

Interaktywny pokój dla dzieci respektujący ich potrzeby, zmysły i pomysły. Mnóstwo obiektów inspirowanych przyrodą. Niepowtarzalna sposobność do wspaniałej zabawy i twórczej aktywności zakorzenionej w naturze.

Plac Litewski

godz. 15 największe serce WOŚP dla Szpitala DSK 1

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie próba pobicia rekordu utworzenia na placu Litewskim kształtu serca z największej ilości osób.

Scena plenerowa, plac przed CK 

godz. 16:30: otwarcie sceny plenerowej (uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

godz. 17:30-18:00: Portfinger – koncert

godz. 18:15-19:45: Pasażer – koncert

godz. 19:00-19:45: Dr Gree – koncert

godz. 20:00-20:45: Spring Rolls – koncert

GALERIA LABIRYNT

Wydarzenia odbywają się w Galerii Labirynt oraz na Placu Zamkowym

Początek o godzinie 9. W Galerii Labirynt odbędą się licytacje, występy wokalne (Slave Keeper, Villain, Steam of Silence, Weidy Drive, Blacklight, KOSHYKI, Grossman, Aleksandra Madej, Michał Robak, Anna Urbaniak, Inga Kokuszko, Julia Kasak), pokazy taneczne (UDS, Dancemania, Chassemi), samoobrony, karate (prowadzony przez Tomasza Iwanka) oraz pokaz pierwszej pomocy.

Podczas tych wydarzeń każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru we krwi, a także pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS.

A już o godzinie 20, w nieco zmienionej formie, odbędzie się “Niezapomniane światełko do nieba’’ Koniec planowany jest na godz. 22.

Natomiast na Placu Zamkowym miłośnicy samochodów grupy VAG po raz kolejny zorganizują serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana kierowcy samochodów marek Audi, Volkswagena, Seata i Skody będą spotykać się na placu, by w godzinach popołudniowych utworzyć ze swoich aut serduszko na cześć WOŚP. O godz. 12.30 głównymi ulicami Lublina odbędzie się przejazd przybyłych aut. Kolumna ma na celu zainteresowanie wydarzeniem i zachęcenie do udziału. Po przejeździe o godz. 14 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy.

W czasie całego spotkania zbierane będą pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dary dla Schroniska dla Zwierząt w Lublinie oraz plastikowe nakrętki dla Hospicjum dla dzieci w Lublinie. Sam finał akcji planowany jest na godz. 18 gdzie kierowcy zrobią światełko do nieba.

Wiosłowanie dla WOŚP

W sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski po raz 10 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. W Lublinie akcja odbędzie się w godz. 9-18 w Centrum Handlowym Atrium Felicity (al. Wincentego Witosa 32).

Zostaw komentarz