Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Basen piekielny. Wernisaż wystawy prac Piotra Bosackiego i koncert zespołu Kurws

26 listopada 2021: 20:00 - 21:00

Event Navigation

Brak ocen. Wystaw pierwszą ocenę!

1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Bosackiego pt. „Basen piekielny”. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert zespołu Kurws. Bezpłatna impreza odbędzie się 26 listopada (piątek) w Galerii Dobro o godz. 20:00.
„Basen piekielny” to wystawa trzydziestu prac Piotra Bosackiego z lat 2020-2021. Dokładna liczba nie ma większego znaczenia, podobnie jak wybór, bo sam artysta określił wystawę jako cicer cum caule. Nie jest to oczywiście do końca prawda, bo związek pomiędzy stawami rzekomymi, wewnętrznym turlaniem się po podłodze, a dłubaniem w nosie jest przecież dla widzów błyskotliwych i wrażliwych dość oczywisty. A skoro Bosacki przyznaje, że ma przewlekłe wrażenie, że nie myśli, to ja dodam, że nie myślę jeszcze bardziej, a zdania i obrazy pojawiają się w mojej głowie nieoczekiwanie i bez związku z niczym. Do prawie każdej myśli mogłabym dodać niewidzialne „przepraszam” albo „nie mam nic na swoje usprawiedliwienie”, a nie robię tego tylko z braku czasu. Chciałabym, żeby ta wystawa była też o tym. I może trochę jest.
Punktem wyjścia „Basenu piekielnego” jest odwrócenie wyobrażonych porządków i skutki tego odwrócenia – nieprzewidywalne i fascynujące. Bosacki porusza się pomiędzy definicją, a przedmiotem, przyczyną a gestem, jawą a snem. Ktoś mógłby stwierdzić, że w sytuacji zakładania nogi na nogę i tego czerwonego śladu łydki na łydce nie ma nic wielkiego. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że nie ma nic ważniejszego niż ten chwilowy ucisk i jego konsekwencje.
Emilia Konwerska – kuratorka wystawy
 Piotr Bosacki (ur. 1977) jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II° im. Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada na UAP w Katedrze Intermediów. Współtworzył założoną w 2007 roku nieformalną grupę artystyczną PENERSTWO i zespół muzyczny KOT. Jest artystą o wszechstronnych zainteresowaniach. Tworzy filmy animowane, wideo, instalacje, obiekty, rysunki, zajmuje się twórczością literacką i kompozycją muzyczną.
Laureat Grand Prix Publiczności na festiwalu Short Waves, oraz Nagrody Publiczności w przeglądzie polskiego kina niezależnego na 36. FPFF w Gdyni, a także Nagrody Publiczności i Nagrody Specjalnej na festiwalu Animator w Poznaniu oraz Nagrody im. Katarzyny Kobro.
 Kurws
Zespół KURWS działa jak otwarty warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igra z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave – sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach. Tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia i użyte na nowy sposób.
Kurws grają nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat. Mają na koncie więcej niż trzysta koncertów w całej Europie i nie tylko. W ramach jednej ze swoich tras koncertowych przejechali vanem 11 tysięcy kilometrów przez całą Rosję, od Sankt Petersburga, przez Syberię aż do lśniącego w słońcu wybrzeża Władywostoku, będąc najprawdopodobniej pierwszym polskim zespołem, który podjął się takiego wyzwania.
W 2022 ukaże się ich nowa płyta pod tytułem Powięź.
Zespół występuje w składzie:
Dawid Bargenda – perkusja
Hubert Kostkiewicz – gitara
Jakub Majchrzak – gitara basowa
W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem  https://www.mok.olsztyn.pl/…/oswiadczenia-przedimprezowe
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa 
Basen piekielny
Wernisaż wystawy prac Piotra Bosackiego i koncert zespołu Kurws
26 listopada (piątek) / godz. 20:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
26 listopada 2021
Czas:
20:00 - 21:00
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
https://www.mok.olsztyn.pl/

Miejsce

Galeria Dobro
ul. Stare Miasto 24/25, Olsztyn, 10-170 Polska
Strona internetowa:
https://www.mok.olsztyn.pl/

Zostaw komentarz