Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Dormitorium śladów. Polskie inspiracje Braci Quay

21 lutego: 18:00 - 27 kwietnia: 18:00

| 6 PLN - 9 PLN

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Przygotowana ekspozycja skupi się na autorskim spojrzeniu braci Quay na polską sztukę oraz na ukazaniu jej związków z autorską praktyką artystyczną twórców. Artystów dogłębnie zainteresował dorobek klasyków polskiej sztuki dwudziestowiecznej, a także dorobek polskich literatów, czy muzyków.

Wystawa wyprodukowana z myślą o szerokim odbiorcy (tłumaczenia, zastosowanie audiodeskrypcji oraz PJM), Zobaczymy podczas tego wydarzenia różne dziedziny sztuk przez artystów miedzy innymi: instalacje, rysunki, szkice, kolaże, scenografie operowe, video art, teledyski, filmy animowane. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich.

Artyści tworzą unikalne i innowacyjne filmy animowane, które charakteryzuje niezwykła dbałość o detal, zniewalające potraktowanie koloru i faktury, idealny montaż i niezwykłe wyczucie muzyczne, odrealniona atmosfera z pogranicza jawy i snu, a także niekonwencjonalne podejście do narracji. Wszystkie te elementy uzyskają dodatkowy wymiar w postaci preludium do twórczości braci Quay – prezentacji polskiej sztuki stanowiącej bezpośrednie źródło zainteresowań, odniesień i dialogu, których wyrazem jest ich czterdziestoletni dorobek.

Przygotowywana wystawa jest kolejnym etapem prezentacji wielowymiarowego dorobku tych wybitnych twórców animacji lalkowej i przedmiotowej, a także scenografii teatralnych i operowych, autorów projektów graficznych i ilustracji, która miała swoją premierę w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Kolejne odsłony wystawy to Amsterdam, Barcelona, Madryt, Japonia. W lutym ekspozycja trafia ona do Lublina w poszerzonej i uaktualnionej wersji (od czasu pierwszej odsłony wystawy Bracia Quay zrealizowali kolejne filmy, instalacje i scenografie), gdzie widzowie z Polski i Europy będą mieli możliwość kompleksowego i wszechstronnego zapoznania się z niepowtarzalnym światem wizualnym i ich relacjami ze sztuką krajową.

Wystawa realizowana będzie w ramach 3. Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.
➡️ Wernisaż wystawy 21.02.2019 godz. 18:00

➡️ Wystawa czynna w okresie 22.02 – 27.04.2019
➡️ Od wtorku do soboty w godzinach: 12:00 – 18:00

Bilety:
✅ Ulgowy: 7 zł
✅ Normalny: 9 zł
✅ Grupowy: (od 5 osób) – 6 zł
✅ W środy wstęp na wystawę – bezpłatny

Szczegóły

Start:
21 lutego: 18:00
Koniec:
27 kwietnia: 18:00
Koszt:
6 PLN - 9 PLN
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Centrum Spotkania Kultur
Plac Teatralny 1, Lublin, Polska
+ Google Map

Zostaw komentarz