Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Festiwal Legend Lubelskich 26-29 sierpnia 2021 r

26 sierpnia: 13:00 - 29 sierpnia: 22:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Zapraszamy na kolejną odsłonę Festiwalu Legend Lubelskich. 

Na zakończenie lata miasto przygotowało dla mieszkańców i odwiedzających Lublin święto Starego Miasta. Czekają na nas cztery dni kulturalnych atrakcji: teatry uliczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, familijna gra miejska, spacery z przewodnikami oraz instalacja multimedialna, na Placu po Farze. Wszystkie wydarzenia odbywają się w historycznej części miasta, od Bramy Krakowskiej i Wieży Trynitarskiej po Zamek Lubelski. W piątek zapraszamy na gościnny spektakl Teatru Harmider z Łucka w Ukrainie. „Tripillia Visions” to, jak określają twórcy – spektakl fantasy. W sobotę, 28 sierpnia będą mogli Państwo zobaczyć premierowy spektakl Improv Teatru „Poławiacze Pereł” – „Pieśń Leszka Czarnego”, którego akcja odbywa się w dwóch miejscach, na dziedzińcu Zamku Lubelskiego i na Placu po Farze, a widzowie będą zaproszeni do udziału w legendarnej paradzie . Ponadto swoje produkcje zaprezentują: Teatr Prapremier In Vitro oraz Studia O. 

Zachęcamy do udziału w warsztatach – są bardzo różnorodne i dostosowane dla młodych w różnym wieku. Uczestnicy spotkań będą mogli eksperymentować z ruchem scenicznym, grą aktorską, dźwiękiem czy charakteryzacją. W ofercie znajdują się również warsztaty manualne, plastyczne. 

Spacery i gra miejska to sposób na niecodzienne zwiedzanie miasta i poznanie ciekawych historii i legend związanych z Lublinem.

A wieczorem w pełnej krasie zobaczymy na Placu Po Farze, rzeźbę multimedialną – Kozi Czart. Instalacja artystyczna ma charakter interaktywny, dzięki temu widzowie będą mogli sterować jej wyglądem. 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na część z nich – spektakle na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie oraz warsztaty i spacery obowiązują wcześniejsze zapisy. Darmowe wejściówki, dostępne od 20 sierpnia 2021 r. można pobrać w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1 oraz poprzez system evenea.pl

Festiwal Legend Lubelskich jest częścią projektu „Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Więcej informacji: www.legendy.lublin.eu oraz Biuro Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/889810998557031

Szczegóły

Start:
26 sierpień: 13:00
Koniec:
29 sierpień: 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , , , , ,

Miejsce

Stare Miasto Lublin
Lublin, Polska

Zostaw komentarz