Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Nie zagub dziecka w sieci – zaproszenie na webinar

30 stycznia: 18:00 - 20:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Bilety

Aktualnie brak biletów w sprzedaży

Twoje dziecko nie umie żyć bez internetu? W każdej wolnej chwili sięga po komórkę, by pograć lub sprawdzić social media? Nie wiesz jak sobie z tym radzić? Pomożemy. Weź udział w webinarze. Startujemy już dziś, 30 stycznia o godz. 18.00.

Koncepcja webinaru jest prosta. Wy zadajecie pytania, eksperci – w tym przypadku będą to znany dziennikarz Tomasz Rożek i ekspertka Akademii NASK Anna Borkowska – odpowiadają. Nie musicie nigdzie jechać, czy kupować biletów wstępu. Zobaczymy się… w internecie.

Ty pytasz, my odpowiadamy

Główny temat spotkania to bezpieczeństwo dzieci w sieci. Na bezpłatne szkolenie, bo tym de facto jest webinar, zapraszamy nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z nadużywaniem internetu lub cyberprzemocą.

O czym będzie mowa? Na pewno poruszymy tematy sextingu i cyberprzemocy. Opowiemy, jak właściwie towarzyszyć najmłodszym w sieci, ale i w jaki sposób stawiać granice korzystania z internetu, by nastolatek nie czuł się nadmiernie kontrolowany. Koniecznie do nas dołączcie.

Jak to zrobić? To bardzo proste. Przygotujcie wygodny fotel, komputer lub smartfon, kubek ciepłej herbaty. Wejdźcie na profil „Nauka. To lubię” na Facebooku lub na YouTube. To tam już dziś punktualnie o godz. 18 uruchomimy transmisję.

Skorzystaj z okazji

Gwarantujemy: webinar to szansa na zdobycie solidnej dawki wiedzy i spotkanie sam na sam ze świetnymi ekspertami. Rzadko zdarza się okazja, by osobiście zadać im pytanie, dlatego – skorzystajcie.

Tomasz Rożek to doświadczony dziennikarz, znany popularyzator nauki prowadzący programy w telewizji i radiu oraz swój autorski kanał „Nauka. To lubię”. Jest także ambasadorem naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Wspiera nas w tematach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

– Internet może być świetną rozrywką dla dzieci i rodziców. To także źródło wiedzy i informacji. Tak jak w wielu innych miejscach, także i tam, nasze dzieci mogą trafić na zagrożenia. Dlatego warto towarzyszyć im online i wspólnie mądrze korzystać z sieci – mówi Tomasz Rożek, zapowiadając nasz webinar.

W internecie Twoje dziecko też potrzebuje przewodnika. e-Polak potrafi! – obejrzyj spot.

Anna Borkowska, psycholog i ekspertka Akademii NASK, to specjalistka w zakresie wczesnej profilaktyki zachowań problemowych dzieci i młodzieży, trenerka programów profilaktycznych i autorka licznych programów szkoleniowych dla specjalistów.

Nie zagub dziecka w sieci

Webinar jest częścią kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, którą od kilku miesięcy realizuje Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z NASK.

Jej celem jest edukacja rodziców i opiekunów, podpowiadanie im jak mądrze – ramię w ramię – iść z dzieckiem przez wirtualny świat.

W ramach kampanii powstają poradniki, artykuły i inne skierowane do rodziców materiały, które tłumaczą jak opiekować się dzieckiem nie tylko offline, ale i online.

Do tej pory opublikowane zostały cztery poradniki:

  1. „Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie”
  2. „FOMO i nadużywanie nowych technologii”
  3. „Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję!”
  4. „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online”

Wszystkie poradniki można znaleźć i pobrać tutaj: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania

Więcej informacji o kampanii: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Działania podejmowane w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” są uzupełniane przez aktywności podejmowane w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.

Nie zagub dziecka w sieci – weź udział w webinarze.

***

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Szczegóły

Data:
30 stycznia
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria Wydarzenie:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/519714702236610/

Miejsce

https://www.facebook.com/naukatolubie/?epa=SEARCH_BOX
Profil „Nauka. To lubię” na Facebooku lub na YouTube Polska
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/519714702236610/

Zostaw komentarz