Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Projekcyjna rzeźba – Sviatovid – po raz pierwszy w Polsce

15 lutego 2019: 17:00 - 14 kwietnia 2019: 18:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Już 15 lutego o godzinie 17:00 będą mogli Państwo obejrzeć niezwykłą niemal pięciometrową rzeźbę projekcyjną- Sviatovid. Jest to następca kultowego Shogyo Mujo, który zadebiutował na festiwalu Burning Man w Black Rock Desert w stanie Nevada (USA) w 2014 roku.

Najnowsze dzieło Barta Kresy i jego zespołu ma zapewnić niepowtarzalne wrażenie wizualne, dzięki projekcji 360 ° w trybie True 4K przy użyciu czterech projektorów laserowych Panasonic.

15 lutego 2019 r., zaraz po światowej premierze w Amsterdamie podczas największych targów audiowizualnych na świecie (Integrated Systems Europe), rzeźba zostanie wystawiona w modernistycznych przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Światowa i polska premiera Sviatovida zapowiadają również uruchomienie Akademii Projekcji Barta Kresy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Akademia zaoferuje absolwentom szkół artystycznych możliwość nauczenia się techniki video projection mappingu na warsztatach, prowadzonych przez samego Barta Kresę oraz jego współpracowników.

Bart Kresa to uznany na świecie projektant wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Urodzony w Polsce, mieszka w Stanach Zjednoczonych od prawie trzydziestu lat. Jest doświadczonym muzykiem, kompozytorem, fotografem i projektantem. Pierwsze projekcje architektoniczne Kresy odbyły się w 1995 roku. Rozpoczynał pracę jeszcze ze slajdami, aktualnie używa najpotężniejszych projektorów na rynku. BARTKRESA studio specjalizuje się w tworzeniu unikalnych architektonicznych projekcji wideo na całym świecie. Misją studia jest wykorzystanie designu, światła i historii do stworzenia niezapomnianych przeżyć w zetknięciu z obrazem cyfrowym. Studio łączy w sobie ponadczasowy kunszt, najlepsze w branży projektory i najwyższe standardy techniczne, aby tworzyć wspaniałe, wciągające spektakle wideo na budynkach i innych obiektach.

Wystawa jest integralną częścią 3. Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

WYSTAWA:
Miejsce: Kieszeń Sceny (poziom +1)

Wystawa czynna od 15 lutego do 14 kwietnia 2019 r.
od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00!

Szczegóły

Start:
15 lutego 2019: 17:00
Koniec:
14 kwietnia 2019: 18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Centrum Spotkania Kultur
Plac Teatralny 1, Lublin, Polska
+ Google Map

Zostaw komentarz