PERŁA –Browary Lubelskie S.A.

Do klubu sponsora dołączył: 28.01.2015.

Wyświetlenia profilu: 16387.

Perła – Browary Lubelskie S.A. jest jednym z największych regionalnych producentów piwa w Polsce. Tradycja warzenia piwa w Browarze sięga XIX wieku. Siedziba Zarządu Perła – Browary Lubelskie S.A. mieści się przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Produkcja piwa odbywa się w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym przy ul. Kunickiego 106 w Lublinie, od jesieni 2013 roku również w Browarze w Zwierzyńcu.

Kilkusetletnie doświadczenie w warzeniu piwa, dopracowana receptura, dobór naturalnych składników oraz nowoczesne technologie gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów. Cechy odróżniające Perłę od innych piw obecnych na rynku to charakterystyczna goryczka i unikalny aromat, uzyskane dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie lubelskich odmian chmielu, które są cenione za swoją jakość i walory aromatyczne w całej Europie.

Sztandarowym produktem przedsiębiorstwa jest piwo Perła Chmielowa – marka najdłużej związana z Browarami Lubelskimi. Doceniana nie tylko przez konsumentów, ale również zdobywca wielu branżowych nagród w regionie i na terenie całego kraju. Cechy odróżniające Perłę Chmielową od innych piw obecnych na rynku to charakterystyczna goryczka i unikalny aromat, uzyskane dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie lubelskich odmian chmielu, które są cenione za swoją jakość i walory aromatyczne w całej Europie.

W asortymencie Perła –Browary Lubelskie S.A. znajdują się jeszcze: Perła Export, Perła Mocna, Perła Niepasteryzowana, Perła Miodowa,  Perła Koźlak, Perła Porter, Trybunalskie Miodowe, Lubelskie Pils, Lubelskie Mocne, Goolman Premium, Goolman Specjal. W Browarze Zwierzyniec produkowane są następujące piwa: Zwierzyniec Pils, Dzikie Ale, Ordynackie Lekkie, czy Roztoczańskie Dymione.

Perła – Browary Lubelskie S.A. prowadzi dystrybucję swoich produktów również poza Polską. Zasięg eksportu jest szeroki. Produkty trafiają obecnie na rynki europejskie do takich krajów jak: Wielka Brytania, Francja, Grecja, Włochy, Holandia, Estonia, Szwecja i Rosja. Regularnie piwo jest wysyłane na inne kontynenty, głównie do Australii, Afryki i Ameryki Północnej. Do krajów takich jak: Paragwaj, Zambia, Ghana, Kamerun i Benin. Znaczącą rolę odgrywa dystrybucja produktów Perła – Browary Lubelskie S.A. w Stanach Zjednoczonych.

Średnia ocena

8,44
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Działalność PR

Działalność firmy jest integralną częścią Lubelszczyzny, a marka Perła nieodłącznie kojarzy się z regionem. Lubelski Browar stara się budować jak najwięcej interakcji ze środowiskiem, w którym funkcjonuje. Większość surowców do produkcji piwa pochodzi z Lubelszczyzny, a poszukiwanie nowych partnerów handlowych za każdym razem rozpoczyna się od analizy dostawców danych usług z regionu lubelskiego. Wspieranie lokalnych przedsięwzięć i współpraca z organizacjami i władzami samorządowymi jest szczególnie ważna w kontekście sponsoringowej działalności firmy i relacjach business to business. Zasadniczą cześć budżetu marketingowego stanowi udział Perła – Browary Lubelskie S.A. w największych przedsięwzięciach w regionie oraz wsparcie udzielane instytucjom kulturalnym i klubom sportowym.

Perła – Browary Lubelskie S.A. uczestniczy w największych wydarzeniach kulturalnych na Lubelszczyźnie takich jak: Studenckie Juwenalia, Noc Kultury, Festiwal Inne Brzmienia, Europejski Festiwal Smaku, Wyspa Wisła Reggae Festiwal, Kazimiernikejszyn i wiele innych.

Spółka inwestuje również w lubelski sport i wspiera takie drużyny jak Motor Lublin, WIKANA START LUBLIN i Drużyna Koszykówki Kobiet AZS UMCS.

Perła – Browary Lubelskie S.A. jako spółka od lat jest aktywnym mecenasem różnorodnych projektów filmowych. Wspieramy duże regionalne wydarzenia w dziedzinie kinematografii, takie jak: Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Nie zapominamy również o młodych, ambitnych twórcach: Aleksander Pietrzak z filmem „Mocna Kawa wcale nie jest taka zła” czy dokument sportowy Marcina Koszałki „Będziesz legendą, człowieku”.

Głównym projektem Spółki w dziedzinie kinematografii jest natomiast Kino Perła, czyli sieć kin plenerowych działająca od 2011 roku i zarazem największa impreza filmowa w Polsce. Organizatorem Kina Perła jest Art Link Foundation, a mecenasem Perła Browary Lubelskie S.A.

ul. Bernardyńska 15,
20 – 950 Lublin
Polska
perla@perla.pl
http://www.perla.pl
https://www.facebook.com/browary.perla

Branża

browar regionalny

Zostaw komentarz