Właśnie zakończył się I etap rewitalizacji zabytkowych hangarów po byłych zakładach produkcyjnych, w których w niedalekiej przyszłości mieścić się będzie siedziba firmy ELMAX.
✈✈✈ Ponieważ historia początków polskiego przemysłu lotniczego, który narodził się w Lublinie ponad sto lat temu jest nam bardzo bliska, wspólnie z Fundacja Lotniczy Lublin organizujemy uroczystości jubileuszowe. Jest bowiem druga bardzo ważna okazja do świętowania.
▶️ 19 czerwca mija 100. rocznica startu pierwszego samolotu Ansaldo A.1 Balilla, wyprodukowanego w Lublinie w Zakładach Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicz.
▶️ Uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższy piątek (18 czerwca 2021 r.) o godz. 13.00 przy hangarach przy ul. Wrońskiej 2 w Lublinie.
W programie m.in. odsłonięcie zrewitalizowanych hangarów oraz prezentacja modeli samolotów wyprodukowanych przez Zakłady Mechaniczne E. Plage i T. Laśkiewicz oraz Lubelską Wytwórnię Samolotów.
ℹ️ Podczas wydarzenia będzie można zakupić album „Samoloty z Lublina” autorstwa Damiana Majsaka i Leszka Dulika.
ℹ️ W imieniu Klubowicza zachęcamy do obejrzenia towarzyszącej wydarzeniu wystawy „Samoloty z Lublina” na Placu Litewskim, która przedstawia archiwalne zdjęcia zakładów lotniczych, samolotów oraz dawnego Lublina.