Wywiad z Anettą Szymanek właścicielką Salonów Sukien Ślubnych Demi

AB:  Dlaczego akurat branża ślubna?  

ASz: Marzenie życia 😊 Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale świat koronek zaczarował mnie dziesięć lat temu. Spotkałam wspaniałych ludzi, którzy zainspirowali mnie do tej pracy. Poza tym piękno i uszczęśliwianie ludzi jest bardzo przyjemne, więc dlaczego nie? W tej dziedzinie wciąż dzieje się coś nowego, branża bardzo się rozwija, nowe technologie, nowe pomysły. Każdy dzień jest inny, ponieważ każda panna młoda jest inna.

AB: Jak radzi sobie Pani ze podenerwowanymi Pannami Młodymi?

ASz: Nie ma powodu do zdenerwowania. Ślub powinien być przyjemnością dla nowożeńców i ich gości. Jeżeli wszystko jest dobrze zaplanowane, a plan realizowany spokojnie, nie pojawią się problemy. Trzeba umiejętnie dobierać usługodawców, zachować zimną krew i uśmiechać się do siebie i ludzi. Negatywne emocje często przenoszone są przez osoby towarzyszące pannom młodym, ponieważ osoby te mają inne wyobrażenia czy oczekiwania niż sama zainteresowana. A to jej ślub i przede wszystkim jej marzenia powinny być brane pod uwagę. Wszyscy wiemy, że nerwowe działania bardzo łatwo przenoszą się na innych, dlatego staramy się łagodzić takie sytuacje dbając o dobrą atmosferę przygotowań do ślubu.

AB: O czym trzeba pamiętać, gdy rozpoczynamy poszukiwania sukni ślubnej?

ASz: Należy brać pod uwagę kilka czynników. Budżet przeznaczony na suknię ma niebagatelny wpływ na poszukiwania. Musimy wyznaczyć sobie górną granicę kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na strój i mieć świadomość, że za tysiąc złotych, bardzo trudny, a nawet niemożliwy jest zakup nowej, szytej na miarę sukni w modnym fasonie i wysokiej jakości. Im wyższe wymagania tym wyższa cena. Warto też zasięgnąć opinii osób, które już mają takie poszukiwania za sobą lub poszukać obiektywnych opinii w Internecie w sprawie miejsc, gdzie panna młoda może znaleźć odpowiednią dla siebie suknię. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, warto wybrać sprawdzone salony z profesjonalną obsługą.

AB: Jak długo przed ślubem trzeba pomyśleć o sukni ślubnej?  

ASz: Kolekcje sukien zmieniają się raz w roku, nowe modele na kolejny rok są dostępne na przełomie października i listopada. Najlepiej rozpocząć poszukiwania sześć miesięcy przed planowaną uroczystością. To wystarczający czas na wybór, zamówienie i przymiarki. Suknia powinna być gotowa dwa do czterech tygodni przed ślubem. Nie wyklucza to oczywiście poszukiwań wcześniej, jeśli istnieją szczególne okoliczności np. panna młoda mieszka za granicą i rzadko bywa w Polsce, a ślub planowany jest właśnie tutaj. Nie zaszkodzi również przeglądanie stron z sukniami, żeby mieć wyobrażenie jak powinna wyglądać ta wymarzona kreacja.

AB: Co jeśli ta wymarzona suknia nie wygląda dobrze na figurze Panny Młodej?

ASz: To niestety jest bardzo częsty przypadek. Takie zderzenie z rzeczywistością przynosi wielkie rozczarowanie. Trzeba znać siebie, swoje atuty i mankamenty figury i nie trzymać się z uporem swoich wyobrażeń. Warto zaufać profesjonalistom, którzy doradzą i dobiorą odpowiedni krój i kolor sukni. Zadbają także o dodatki będące uzupełnieniem stroju. Panna młoda ma wyglądać jak milion dolarów i tak się czuć.

AB: Jakie suknie są najmodniejsze w tym sezonie?

ASz: Modne jest to, co dobrze na nas wygląda- to podstawowa zasada. Nie ma uniwersalnego stroju, który dobrze prezentuje się na każdej sylwetce. Pamiętać też trzeba, że w większości wypadków o elegancji stroju stanowi prostota, czyli zasada im mniej tym lepiej. Jednak jest to suknia ślubna i możemy od tej zasady odstąpić. W modzie ślubnej zawsze były i będą modne koronki. W tym sezonie królują gipiurowe koronki o mocnych wzorach, ale uwaga, nie do każdego pasują. Wielkie motywy kwiatowe nie będą dobrze wyglądać na kobietach o drobnej sylwetce i delikatnych rysach twarzy. Można je zastąpić równie pięknymi koronkami francuskimi, które nigdy nie wyjdą z mody. Hitem sezonu są również przezroczystości. Transparentne gorsety, odsłonięte prawie całkiem plecy, głęboko otwarte dekolty przysłonięte tylko koronkami. I tu również trzeba zachować ostrożność. Takie suknie nie nadają się dla pań o obfitych biustach czy z problemami skórnymi. Wybrana suknia musi pasować do typu urody i charakteru panny młodej oraz być zgodna z kodem ślubu, czyli dopasowana do jego charakteru. Bogata, ociekająca wręcz ozdobami suknia, z ogromną tiulową spódnicą z trenem nie będzie najlepiej prezentować się na łące czy plaży, ale w pałacu jak najbardziej.

AB: W Lublinie mamy dużo salonów z sukniami ślubnymi. Co wyróżnia Demi pośród nich?

ASz: Salony Demi to salony z tradycją. Powstały z pasji i miłości do sukien ślubnych. Prezentujemy suknie znanych i cenionych na rynku marek, z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. Suknie szyte są na miarę indywidualnie dla każdej pani. Ubraliśmy tysiące panien młodych i po prostu się na tym znamy. Najważniejsza jest panna młoda, czyli kobieta, która ubiera suknię. Każda pani, która trafi do naszego salonu traktowana jest indywidualnie. Najpierw słuchamy jej oczekiwań, a później wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań. Nasze konsultantki i krawcowe są doskonale przygotowane, wyszkolone i przede wszystkim przyjazne. Nie skupiamy się wyłącznie na sprzedaży, to nie jest sklep z bułeczkami 😊. Uśmiech zadowolonej panny młodej jest bezcenną nagrodą za naszą pracę. Dbamy o właściwe przygotowanie pań do ślubu, organizujemy warsztaty, na których uczymy, jak zadbać odpowiednio wcześniej o swoją sylwetkę, jak dobrać odpowiednia bieliznę, obuwie, makijaż, kwiaty, jakie zasady zachowania i noszenia stroju powinny być przestrzegane, żeby czuć się i wyglądać pięknie. Uczymy jak z pozornych mankamentów, czyli tego co kobiety uważają za wady urody, uczynić atuty. Każda kobieta jest piękna, nie każda umie to pokazać i tutaj jest właśnie nasza rola.

AB: I coś w naszym kierunku. Co najbardziej lubisz w Klubie Odpowiedzialnego Biznesu?

ASz: Klub Odpowiedzialnego Biznesu skupia niezwykłych ludzi z różnych dziedzin przedsiębiorczości. Kontakt z nimi jest bardzo inspirujący. Wzajemna wymiana informacji i doświadczeń pobudza do realizacji nowych pomysłów i własnego rozwoju. Ich pasje i otwartość otwierają nas na nowe doświadczenia. Jako ludzie odpowiedzialnego biznesu dbają oni o innych, pomagają i zachęcają do pomocy dla tych, którzy z różnych powodów nie poradzili sobie w życiu. To bardzo ważne, żeby nie skupiać się tylko na sobie i swoich sprawach, żeby pobudzać w nas pozytywne emocje i sprawiać, że inni będą się czuli dobrze w naszym otoczeniu. I to właśnie jest KOB. Czuje się zaszczycona i wyróżniona, że mogę być częścią tej społeczności i bardzo za to dziękuję 😊

AB: Dziękujemy za rozmowę.
Rozmawiała Agnieszka Bielak


 

Marzenia stają się rzeczywistością….


1453912232 1480969710 1480969768 15894770_955984137834991_3348703002950987197_n