Lubelski Piknik Biznesowy to pierwsza taka inicjatywa w regionie łącząca jednego wieczoru członków kilkunastu organizacji przedsiębiorców. W II edycji zaproszenie do współpracy przyjęły już zarządy następujących organizacji:

 1. Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”*
 2. Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny*
 3. Biznes Lubelskie
 4. Lubelskie Forum Pracodawców
 5. Business Centre Club
 6. Lubelskie Towarzystwo Biznesowe
 7. Lubelska Izba Rzemieślnicza
 8. Pracodawcy Ziemi Lubelskiej
 9. Urząd Miejski w Opolu Lubelskim- Centrum Obsługi Inwestora
 10. Klaster Designu, Innowacji i Mody
 11. Cech Rzemiosł Różnych w Lubartowie
 12. Klub Odpowiedzialnego Biznesu*

* Organizacje-inicjatorzy I edycji.

Pomysł zrodził się w zeszłym roku, dzięki owocnej współpracy zarządów 3 organizacji: Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”, Klub Odpowiedzialnego Biznesu oraz Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny.

Dlaczego spotkania i rozmowy są tak ważne?

Networking obecnie jest skarbnicą wiedzy o klientach, fundamentem możliwości docierania do nich i rozwoju biznesu. Networking buduje i wzmacnia naszą markę. Jego sposób zmienia się razem z nami i rozwojem naszego biznesu.

Obserwując, już jako aktywny uczestnik,  organizacje biznesowe w ostatnich siedmiu latach, zauważyłam istotny związek pomiędzy postrzeganiem wizerunku przedsiębiorcy i marki jego firmy poprzez pryzmat jego zaangażowania w środowiskach biznesowych. Na te postrzeganie ma wpływ wiele czynników, jak: jego obecność, aktywność, udzielanie rzetelnych rekomendacji innym, sponsoring eventów czy też uczestnictwo w eventach społeczno-gospodarczych i oczywiście branżowych– Elżbieta Fijołek-  Giełda Eventów, założycielka Klubu Odpowiedzialnego Biznesu.

Media społecznościowe ułatwiają przekaz informacji na temat aktywności danego przedsiębiorcy. Niezwykle modne, ale też ciekawe pod względem wymiany informacji, stało się meldowanie poprzez smartfony na różnych wydarzeniach, miejscach i spotkaniach.

Zauważalne jest także zjawisko zmiany eventów i organizacji networkingowych na poszczególnych etapach kariery. Studenci coraz chętniej rozpoczynają działalność w organizacjach studenckich i wolontariacie. Następnie przychodzi pomysł na biznes, więc młoda osoba szuka eventów, konkursów poświęconych startupom oraz startup mixerów. Wchodząc na obecny, silnie konkurencyjny rynek coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wejście do organizacji networkingowej czy różnego rodzaju klubów biznesowych. To dobre zjawisko, bo w erze odrzucania zimnego kontaktu i nasilonego telemarketingu, wsparcie innych doświadczonych przedsiębiorców z różnych branż, staje się dla tej osoby bardzo cenne. Jest ważne z punktu widzenia rozwoju firmy, ale także budowania postawy przedsiębiorcy wobec stojących przed nim wyzwań. Zwieńczeniem wieloletniej działalności społeczno-gospodarczej jest w przypadku wybranych przedsiębiorców bądź działaczy zaproszenie do elitarnych klubów, gdzie dołączenie do nich jest związane z indywidualnym zaproszeniem danej osoby ze sfery nauki, biznesu czy też kultury za jej osiągniecia i wkład w rozwój danej społeczności lokalnej.

Istnieje w poszczególnych województwach i miastach wiele organizacji networkingowych, klubów, klastrów czy nieformalnych spotkań cyklicznych. Mają różne założenia co do działalności. Ich działanie determinują w dużej mierze kryteria włączania członków do swojego grona.

W ramach Lubelskiego Pikniku Biznesowego zastosowaliśmy unikalny model rozmów B2B, rotowanych co 3,5 minuty, by dać przedsiębiorcom jak największą ilość skondensowanych rozmów biznesowych, w jak najszybszym czasie! Ponadto, zaprosiliśmy do współpracy różne organizacje biznesowe, zrzeszające podmioty rynkowe.

Zapraszamy do udziału Członków Organizacji, Partnerów Pikniku i wszystkie osoby zainteresowane. Chcemy w ten sposób sprzyjać integracji lubelskiego biznesu i ułatwić drogę do nawiązywania współprac na rynku lokalnym.

Szacujemy udział 150 przedsiębiorców w ramach 2 edycji. Odbędzie się 26 października 2017 r. w Hotelu Focus*** przy ul. Skowronkowej 2 w Lublinie.

 

Szczegóły programu II edycji i informacja o zapisach ▶https://www.gielda-eventow.pl/event/lubelski-piknik-biznesowy-2-edycja-2/