Jest kolejna inwestycja w regionie!

Dzięki modelowej współpracy zespołu Biznes Lubelskie oraz Urzędu Miasta Janów Lubelski w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej „Borownica” powstanie cynkownia. Inwestorem jest firma ZINKPOWER WSCHÓD Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, która z dniem 17 października 2016 r. stała się już formalnym właścicielem działki. Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

tlo_zinkpower

Nowe przedsiębiorstwo jest częścią jednej z wiodących na świecie grup oferujących cynkowanie ogniowe, Kopf Holding GmbH. Firma działa na rynku polskim od 2005 roku, posiada 3 zakłady w Szczecinie, okolicach Konina oraz w Buku k. Poznania. Na 6 hektarach terenu Podstrefy Janów Lubelski Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO- PARK WISŁOSAN powstanie nowoczesny zakład antykorozyjny. Wielkość inwestycji szacowana jest na około 33 miliony złotych. Firma, w pierwszej fazie działalności, zatrudni co najmniej 45 pracowników, stopniowo zwiększając zatrudnienie w kolejnych latach do ok. 70 -ciu. Uruchomienie zakładu z pewnością pozytywnie wpłynie także na wzrost konkurencyjności lubelskich przedsiębiorstw branży metalowej.

Od lutego 2016 r. modelowo prowadzony proces obsługi inwestora w regionie szybko przyniósł efekty, bo już w kwietniu inwestor podjął decyzję o wyborze naszego województwa jako miejsca kolejnej swojej inwestycji w Polsce. Lokalizacja inwestycji jest wynikiem współpracy Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia i Punktu Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na czele z Arturem Habzą, Dyrektorem Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej oraz z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu na czele z Dyrektorem Maciejem Ślęzakiem.

zinkpower_wschod

źródło: www.invest.lubelskie.pl