Navcom Systems

Do klubu sponsora dołączył: 02.02.2017.

Wyświetlenia profilu: 14179.

Jesteśmy przedsiębiorstwem lotniczym działającym od 17 lat. Naprawiamy wyposażenie radionawigacyjne, elektryczne oraz przyrządy pokładowe. Zajmujemy się także obsługą techniczną podzespołów statków powietrznych oraz obrotem częściami i podzespołami lotniczymi. Modernizujemy statki powietrzne. Wykonujemy stanowiska kontrolno – pomiarowe do obsługi sprzętu lotniczego. Dostarczamy podzespoły lotnicze takich producentów jak BendixKing by Honeywell, Artex, Kannad Aviation.

NASI KLIENCI

Współpracujemy z klientami w Polsce jak i za granicą. Obsługujemy m.in. Siły Powietrzne RP, Lotnictwo Służb Porządku Publicznego RP (Policja, Straż Graniczna), TOPR, General Aviation, LPU Heliseco, INAER HELICOPTEROS, HISPANICA DE AVIACION S.A., PZL Mielec S.A., Aeroklubami.

MOCNE STRONY

Tworzymy nową jakość w zakresie obsługi statków powietrznych w Polsce.

 • Zapewniamy nie tylko fachową kadrę, stale podnoszącą swoje kwalifikacje, ale też unikatowy w skali kraju sprzęt obsługowy:
  • Ruchomą Bazę Obsługową (RBO)
  • zasilacz hydrauliczny
  • nowoczesne, nowatorskie, stanowiska kontrolno – pomiarowe
  • stoisko do testowania prądnic i generatorów
 • Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do sprawdzenia pokładowych rejestratorów parametrów lotu oraz radarów meteo.
 • Oferujemy obsługę systemu GPS wykorzystując tester wielokanałowy.
 • Samodzielnie naprawiamy większość obsługiwanych agregatów.
 • Dzięki RBO, docieramy z serwisem bezpośrednio do statku powietrznego.
 • Projektujemy i wykonujemy samodzielnie urządzenia potrzebne dla podniesienia jakości i poszerzenia zakresu wykonywanych prac.
 • Nieustannie powiększamy spektrum naszych usług.
 • Jako jedyne w Polsce prywatne przedsiębiorstwo, wykonujemy obsługi okresowe, serwisowe, naprawy agregatów śmigłowców Mi-2 dla polskiej armii.

DOKONANIA

W 2015 roku uzyskaliśmy zatwierdzenia PART 21 oraz PART M

Pozwalają nam one wykonywać modernizację samolotów i śmigłowców w zakresie awioniki i wyposażenia elektrycznego. Zatwierdzenie zgodnie z PART M umożliwi nam zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu statków powietrznych.

 

PLANY

Rozszerzenie Zakresu Zatwierdzania o pełną obsługę na samoloty CESSNA i PIPER.

 


RUCHOMA BAZA OBSŁUGOWA
: jako pierwsi i jedyni na polskim rynku wprowadziliśmy nowatorskie, w pełni samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez właścicieli firmy, laboratorium na kółkach. Nowa jakość w zakresie obsługi statków powietrznych w Polsce. Ruchoma Baza Obsługowa to kompletnie wyposażone mobilne laboratorium diagnostyczno-badawcze. To my, niezależnie od stanu technicznego śmigłowca lub samolotu, czy panujących warunków atmosferycznych, docieramy do klienta w dowolnym miejscu i czasie. Klient musi zapewnić nam jedynie miejsce do zaparkowania.

Na platformie klasycznych samochodów dostawczych (obecnie na wyposażeniu posiadamy trzy samochody), zainstalowaliśmy nowoczesną aparaturę pomiarową umożliwiającą sprawdzenie instalacji i sprzętu bezpośrednio na statku powietrznym.

ruchoma baza obsługowa RBOBogate wyposażenie samochodu serwisowego pozwala na wykonanie dowolnych prac obsługowych: wymontowanie, przegląd lub naprawę całego układu napędowego razem z układem przeniesienia mocy, testowanie modułów awioniki bez potrzeby dostarczania go do warsztatu. RBO posiada własne zasilanie z jednoczesną możliwością podłączenia do sieci energetycznej. W przypadku braku takiej możliwości (np. przegląd śmigłowca odbywa się w przygodnym miejscu pozbawionym jakiejkolwiek infrastruktury), RBO przewozi własny agregat prądotwórczy o mocy 6,5 kW. Zapewnia on napięcie dla systemu wszystkich testerów w RBO do agregatów Sokoła i Mi-2, a zarazem daje też napięcie dla śmigłowca, dzięki czemu jest możliwe naładowanie akumulatora maszyny. Jak już zostało wspomniane, testery na pokładzie RBO umożliwiają przetestowanie poprawności działania każdego elementu awioniki na pokładzie danego śmigłowca, w tym na przykład systemu radionawigacyjnego VOR, czy 6-kanałowego odbiornika nawigacji satelitarnej GPS.

Dodatkowo system na RBO posiada dedykowany program komputerowy, który zapewnia symulację pracy dowolnego testera, np. testera dla VOR albo oscyloskopu. Pozostałe wyposażenie i narzędzia są przewożone w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ładunkowej w tylnej części pojazdu, do której dostęp jest poprzez tylne drzwi. Zamontowany jest tam specjalna wciągarka – także autorska konstrukcja, która ułatwia załadunek i rozładunek skrzyni z narzędziami, czy też wózka hydraulicznego.

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

PPHU NAVCOM Systems S.C.

ul. Żwirki i Wigury 49
21-040 Świdnik
tel: +48 81 751 76 70
fax: +48 81 468 94 09

email: biuro@navcomsystems.net

Bogusław Jędrasik
+48 502 316 677

Grzegorz Jędrasik
+48 501 225 095

Dział Handlowy
handel@navcomsystems.net

Dział Obsługi
service@navcomsystems.net

Branża

lotnicza

Zostaw komentarz