NAVCOM SYSTEMS Fly Flying Academy

Wyświetlenia profilu: 2549.

Spoglądasz w niebo, marzysz…

Twoje marzenia – nasz cel

Marzenia warte są wiele o ile możesz je zrealizować.

Jeśli pragniesz nauczyć się latać, pomożemy ci.

Nie wiesz od czego zacząć?   Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Chcesz przeżyć z nami przygodę życia?   Zapraszamy do nas.

NAVCOM SYSTEMS Fly Flying Academy

Szkoła znajduje się w Świdniku, przy ulicy Żwirki i Wigury 49, nieopodal WSK „PZL-Świdnik” oraz w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Portu Lotniczego „Lublin”.

Navcom Systems Fly Sp. z o.o. jest spółką – córką Organizacji Obsługowej Navcom Systems Sp. z o.o. Sp.k., która zajmuje się naprawą i obsługą awioniki lotniczej samolotów i śmigłowców.

Trzeba wiedzieć, że w lotnictwie cywilnym można uzyskać 3 podstawowe licencje:

PPL(A) — Private Pilot Licence (Aircraft) – jest to podstawowa licencja turystyczna, która umożliwia tylko latanie rekreacyjne w dobrych warunkach atmosferycznych (nie możesz zarobkowo przewozić pasażerów).

CPL(A) — Commercial Pilot Licence (Aircraft) – jest to licencja pilota zawodowego, dzięki której można pilotować samoloty zarobkowo (ale tylko maszyny o masie do 5,7 tony i zabierające na pokład do 9 pasażerów).

ATPL (Airline Transport Pilot Licence) – jest to najwyższy stopień, jaki pilot zawodowy może uzyskać w lotnictwie cywilnym. Licencja ta umożliwia sterowanie samolotami o masie powyżej 5,7 tony
i zabierającymi na pokład ponad 9 pasażerów. Jest to licencja liniowa, która umożliwia pilotowanie samolotów pasażerskich.

Szkolimy do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A)oraz do uzyskania uprawnienia VFR noc. W niedalekiej przyszłości planujemy rozpoczęcie programu szkoleń do licencji zawodowej.

Do prowadzenia szkoleń lotniczych uprawnia nas Certyfikat organizacji szkolenia lotniczego ATO-70, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

PPL(A)

Aby usiąść za sterami samolotu konieczne jest zdobycie tak zwanej PPL-ki, czyli licencji pilota turystycznego. W karierze każdego pilota to podstawowa licencja. Od niej zaczyna się lotnicza przygoda. Zakończenie szkolenia teoretycznego,  pomyślnie zdane egzaminy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, a w ręku licencja pilota samolotowego turystycznego PPL(A), to dopiero początek drogi do kariery pilota w liniach lotniczych.

Uprawnienie VFR Noc

Posiadając licencję pilota turystycznego PPL(A), jesteś uprawniony do tzw. lotów z widocznością VFR (Visual Flight Rules) od wschodu do zachodu słońca. Aby wykonywać loty po zachodzie słońca lub przed wschodem należy odbyć szkolenie do uprawnienia VFR Noc składające się z krótkich wykładów teoretycznych i 5-cio godzinnego kursu praktycznego. Uprawnienie VFR Noc nie wymaga zdawania egzaminów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

OD CZEGO ZACZĄĆ

Szkolenie pilota turystycznego PPL(A) rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi obejmującymi 100 godzin wykładów. My preferujemy on-line, gdyż jest wygodniejsze dla ucznia. Po zakończeniu kursu teoretycznego, przedstawieniu zaświadczenia o jego ukończeniu i dostarczeniu badań lotniczo-lekarskich min. 2 klasy, można przystąpić do szkolenia praktycznego. Szkolenie praktyczne składa się z min. 45 godzin lotów. Początkowo odbywają się one z instruktorem a później samodzielnie. Po zakończeniu szkolenia praktycznego, kandydat na pilota otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia praktycznego z rekomendacją do egzaminu praktycznego. Zgłasza się do egzaminatora państwowego, zdaje egzamin, dopełnia formalności w ULC-u i… otrzymuje upragnioną licencję Pilota Turystycznego PPL(A).

Będąc już Pilotem Turystycznym PPL(A), można latać na każdym samolocie jednosilnikowym tłokowym lądowym do masy 5700 kg w całej Unii Europejskiej.

FLOTA

Naszą flotę stanowi dziesięć, najbardziej popularnych na świecie, samolotów szkoleniowych typu Cessna.  Są to samoloty bezpieczne, a zarazem łatwe w pilotażu. Pilot wyszkolony na Cessnie, będzie
z łatwością mógł wynająć taki samolot nawet w najdalszym zakątku, gdyż na świecie lata ich kilkaset tysięcy. Nasze samoloty przeszły gruntowny remont. Awionika została przystosowana do nowych wymogów.

KADRA

Nasi instruktorzy są ludźmi z pasją latania. Cechuje ich profesjonalne podejście do podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dlatego są gotowi szkolić w sposób indywidualnie dopasowany do potrzeb i możliwości. Jest to zespół pilotów linii lotniczych, kontrolerów ruchu lotniczego, egzaminatorów, a także doświadczonych menedżerów lotniczych, którzy przez swoje świadome podejście są w stanie zapewnić w pełni bezpieczne i sprawne szkolenie.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO

Szkoła Navcom Systems Fly prowadzi kursy pilotażu na własnych statkach powietrznych typu Cessna. Stan techniczny floty jest pod stałą kontrolą naszych specjalistów zarządzania ciągłą zdatnością do lotu (CAMO), a zespół doświadczonych mechaników lotniczych na bieżąco wykonuje przeglądy oraz naprawy statków powietrznych. Zachowując wymagania i standardy według Certyfikatu Stacji Obsługowej PART 145,  gwarantujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa.

LOTNISKO

Samoloty stacjonują w naszych hangarach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły oraz zarządzanego przez  NSFly  trawiastego lądowiska EPSL, a także lubelskiego lotniska EPLB.

Możemy korzystać z betonowego pasa startowego na lotnisku komunikacyjnym.  Dzięki temu, nie ogranicza nas żadna pora roku.

Dogodne położenie sprawia, że loty szkoleniowe odbywają się w przestrzeni kontrolowanej w tzw. CTR.  Dzięki temu  zdobędziesz cenną wiedzę oraz  umiejętności niezbędne  do wykonywania operacji lotniczych.

LOTY ZAPOZNAWCZE

Przed przystąpieniem do szkolenia, jeśli nie masz pewności, czy możesz skorzystać z lotu zapoznawczego, będącego wstępem do  niezapomnianej przygody. Doświadczysz wrażeń znanych tylko pilotom. Może właśnie wtedy odkryjesz swoją pasję?  Nie musisz mieć badań lekarskich.  Kilkuminutowy lot odbędziesz w asyście instruktora.

WYMAGANIA

Tak naprawdę latać może każdy.  Nie ma górnej granicy wieku.

Minimalny wiek: w dniu pierwszego samodzielnego wylotu uczeń pilot musi mieć ukończone 16 lat. Kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego (samoloty) PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat.

Klasa zdrowia: kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego PPL(A) musi posiadać ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy 2. Co to oznacza? Trzeba mieć przyzwoite zdrowie mieszczące się w normach określonych w przepisach lotnictwa cywilnego, a konkretnie w Załączniku IV część-MED do Rozporządzenia (UE) nr 1178/2011

 

Minimalne wykształcenie:   minimum  średnie

Badania dla pilotów obejmują:

  • badania laboratoryjne
  • EKG
  • audiogram i tympanometrię  (ocena sprawności słuchu i odporności na zmiany ciśnienia)
  • spirometrię
  • badania okulistyczne, laryngologiczne i neurologiczne
  • badanie przez lekarza orzecznika

PRZYDATNE LINKI

DLA TYCH CO Z DALEKA

NAVCOM SYSTEMS Fly Flying Academy dysponuje dwoma (dwu i trzyosobowymi) własnymi pokoikami hotelowymi. Mamy też w pobliżu zaprzyjaźnione hotele ** i ***.

Świdnik leży 10 minut samochodem od Lublina – pięknego miasta pełnego różnorakich atrakcji.

KOSZT

Jeśli interesuje cię cena szkolenia, skontaktuj się z nami.

Istnieje możliwość podzielenia płatności na raty  oraz zaciągnięcia  kredytu bankowego.

 

Jeśli chcecie przeżyć przygodę życia, rozpocząć nowy rozdział życia, czy też zwyczajnie porozmawiać
z nami, serdecznie zapraszamy!

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Działalność CSR

Poza działalnością szkoleniową staramy się prowadzić szeroko pojętą działalność społeczną i charytatywną.

Byliśmy współorganizatorami pokazów lotniczych – Lotnicze Depułtycze, bierzemy też aktywny udział w świdnickich Air Festival. Co roku, na początku września organizujemy FLY RAJD, czyli zlot miłośników lotnictwa.  Prowadzimy spotkania zarówno z najmłodszymi, jak i seniorami lotnictwa. Uczestnicząc w akcjach charytatywnych, staramy się pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Galeria:

 NAVCOM SYSTEMS FLY Sp. z o.o

ul. Żwirki i Wigury 49

21-040 Świdnik

NIP 7123323483   REGON 365907102

tel. /fax +48 81 468 91 21 (you may also contact us in English)

kom. +48 501 225 095

Zarząd – biuro@nsfly.eu

Szef wyszkolenia – szkola@nsfly.eu

Branża

szkoła lotnicza

Zostaw komentarz