Październik jest dziesiątym miesiącem roku i zarazem dziesiątym miesiącem istnienia Klubu Sponsora w Opolu. Z okazji naszego małego jubileuszu, 27 października o godz. 10 w Centrum Rozrywki Kubatura – w obiekcie Członka Klubu, u którego wszystko się zaczęło, odbyła się bogata w wiedzę i doświadczenie znanych i lubianych opolskich przedsiębiorców konferencja biznesowa pt.:  „Współpraca i relacje w biznesie”.

Tradycyjnie mieliśmy okazję gościć perełki opolskiego biznesu – przedsiębiorców aktywnych i godnych zaufania, będących Członkami  Klubu Sponsora, właścicieli, menadżerów i handlowców opolskich firm oraz przedstawicieli władz lokalnych i organizacji pozarządowych, a także mediów.

Gościem specjalnym był Piotr Glinka – prezes firmy Turck (http://www.turck.pl/pl/), który poruszył temat roli strategii i współpracy z partnerami biznesowymi. Pan Piotr na przykładzie swojej firmy pokazał, jak skutecznie budować strategie i jak je wdrażać, jak ważne jest stworzenie planu działania i ukierunkowanie na cel. Jednak żaden plan nie zadziała, jeśli nie ma się odpowiednich osób do współpracy – i nie chodzi tu tylko o partnerów biznesowych, bardzo istotne jest też to, jakich mamy pracowników i jak ich dobieramy. Oczywiście kolejnym kluczem do sukcesu jest umiejętność określenia grupy docelowej i skoncentrowanie się na klientach, którzy odgrywają istotną rolę w realizacji naszego planu sprzedażowego.  Jako bonus dostaliśmy od pana Piotra praktyczne rady sprzedażowe.

Na konferencji nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Urzędu Miasta. W ramach naszej współpracy goście mogli dowiedzieć się, jakie kluczowe projekty i programy wspierające lokalny biznes ma do zaoferowania Miasto Opole. Prezentację przeprowadziły panie Magdalena Błońska-Ałasa i Małgorzata Sobejko z Biura Obsługi Inwestorów.

Następnie przyszedł czas na perełki opolskiego biznesu. W ścisłym gronie Członków Klubu powitaliśmy cztery firmy:

  1. Das – obsługa prawna ubezpieczeń (http://das.pl/)
  2. Hakinson – firma sprzątająca pomieszczenia firmowe (http://firmasprzatajaca.org/)
  3. Motolife – warsztat samochodowy, wypożyczalnia samochodów, myjnia (http://motolife.pl/)
  4. Rose Belle – róże stabilizowane (http://rosebelle.eu/)

Swoją prezentację przypominającą miała firma Ventier, zajmująca się inwestycjami kapitałowymi (www.ventier.com,      https://www.gielda-eventow.pl/sponsor/ventier/?portfolioID=45)

Po przerwie networkingowej mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak zarządzać sobą w czasie, jak planować w biznesie i organizować sobie pracę. Usłyszeliśmy, jak wykorzystać czas, co zrobić, by mieć go więcej. Bardzo ważna jest  umiejętność koncentracji na zadaniach ważnych i delegowania zadań pilnych oraz upraszczanie, czyli odseparowanie się od tzw. rozpraszaczy (telefon, zdjęcia na biurku, telewizja, radio etc.). Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby każdego dnia zaplanować sobie odpoczynek oraz życie prywatne. Tylko w ten sposób nasza efektywność w pracy wzrośnie, będziemy w stanie szybciej wywiązać się z obowiązków i tym samym – mieć więcej czasu.  Te i inne rady dotyczące gospodarowania czasem przedstawiła nam Monika Rozwarzewska z Biura Tłumaczeń From To LTD.

Każde nasze spotkanie kończy wystąpienie Organizatora jakiejś inicjatywy/wydarzenia/ projektu. Tak było i tym razem. Mieliśmy okazję posłuchać o inicjatywie Rafała Tańczaka, jaką są Środowe Inspiracje dla Opolan oraz Michała Czerwińskiego, który opowiedział nam o projekcie reSpace – kreatywnej przestrzeni dla startupów.

Tradycyjnie część oficjalną spotkania zakończyło wspólne zdjęcie. Nasi goście zostali ugoszczeni pysznym lunchem, podczas którego był jeszcze czas na networking.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom medialnym ( www.24opole.pl, Serwis Opolski, Opolski Rynek Nieruchomości, NGO Opole), prelegentom (Urząd Miasta Opole, Turck, From To LTD) oraz partnerowi Widzę Opole.

Niezmiernie dziękujemy Centrum Rozrywki Kubatura – Członkowi Klubu i gospodarzowi za wspaniałą obsługę konferencji i pyszny lunch.

Dziękujemy wszystkim Członkom Klubu i uczestnikom konferencji za zaufanie i obecność.

Do zobaczenia już 16 listopada, tradycyjnie o godzinie 17:45 w Hotelu Mercure w Opolu!