Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Jakub Piątek | #meetup_umcsxsantander | Lublin

11 grudnia 2019: 16:00 - 17:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Kolejny gość cyklu #meetup_umcsxsantander to zawodowy motocyklista z 25-letnim stażem. Swoją przygodę z motoryzacją zaczął już w wieku 3 lat, kiedy dostał swój pierwszy motocykl. W wieku 11 lat uzyskał licencję sportową, co umożliwiło mu starty w poważniejszych imprezach takich jak: Mistrzostwa Strefy, Mistrzostwa Polski oraz Europy. Przełomem w karierze Piątka był rok 2013, kiedy to ORLEN Team ogłosił nabór do Akademii Młodych Talentów. Lublinianin został wybrany spośród setek kandydatów i objęty rocznym programem stypendialnym przez firmę.

W 2014 roku Piątek ukończył z powodzeniem rundy Mistrzostw Świata cross-country w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i na Sardynii. W tym samym roku w Maroku obronił pozycję lidera, zdobywając Puchar Świata w klasyfikacji Junior. Dakar 2015 stał się spełnieniem marzeń Kuby. Niestety, wskutek awarii motocykla musiał wycofać się z rywalizacji na 8 etapie. W sezonie 2015 – start w 5 rundach MŚ w ZEA, Katarze, Egipcie, Włoszech i Maroku zaprocentował zwycięstwem w Rajdzie Faraonów, zdobyciem kolejnego Pucharu Świata i siódmym miejscem w klasyfikacji generalnej MŚ. Zwieńczeniem był Dakar 2016 ukończony na świetnym, 20. miejscu.

Kuba Piątek był jedną ze wschodzących gwiazd swojej generacji, jednak w ostatnich latach los nie obszedł się z nim łaskawie. Fatalny w skutkach wypadek na rajdzie w Katarze w 2016 roku wyhamował jego rozwój. Doznane urazy wykluczyły go ze startów i treningów na ponad pół roku. Ogromny wysiłek włożony w rehabilitację pozwolił mu jednak zameldować się na starcie najważniejszego rajdu, Dakar 2017, jednak i wtedy pech nie odpuścił. Po przejechaniu zaledwie 30 km pierwszego etapu, podczas wywrotki złamał rękę i musiał wycofać się z rajdu, zanim ten tak naprawdę się zaczął.

Pomimo przeciwności losu – silny charakter, determinacja, upór i konsekwencja pozwoliły mu wrócić do pełni formy. Po każdym niepowodzeniu, podnosił się silniejszy i w 2019 roku powrócił do startów na najwyższym poziomie, zdobywając srebrny medal w Pucharze Świata w rajdach Baja.

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia br. w Dużej Auli Instytutu Informatyki UMCS (1 piętro) o godzinie 16:00. Spotkanie ma charakter otwarty.

Szczegóły

Data:
11 grudnia 2019
Czas:
16:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Telefon:
81 537 50 36
Strona internetowa:
www.umcs.pl

Miejsce

Instytut Informatyki UMCS
Akademicka 9, Lublin,
+ Google Map

Zostaw komentarz