Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Klasyczne popołudnie | Lublin

9 sierpnia 2020: 16:00 - 18:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

“Zapraszamy na miłe popołudnie z muzyką klasyczną!

🎹 9.08, godz. 16:00 / Ale Kwintet
Kwintet tworzą uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Karola Lipińskiego w Lublinie, które przygotowują się do egzaminu dyplomowego w przyszłym roku. W trakcie gry rozumieją się bez słów, emocje wyrażając poprzez muzykę. Grając, świetnie się bawią, a publiczność bawi się razem z nimi. Pasjonuje je piękne brzmienie, ale nie boją się też nowych muzycznych wyzwań. Dzięki temu z występów czerpią satysfakcję zarówno artystki, jak i publiczność.
Podczas koncertu usłyszymy muzykę klasyczną, standardy jazzowe, muzykę filmową, covery popularnych utworów, muzykę ludową czy tematy muzyczne z animacji dla dzieci.

skład:
Weronika Kurpiel – I skrzypce
Wiktoria Sowa – II skrzypce
Katarzyna Rusińska – III skrzypce
Beata Ligaj – altówka
Zuzanna Stafińska – wiolonczela

🎹 23.08, godz. 16:00 / Sokołowski & Menet
Zapraszamy na koncert solisty Teatru Muzycznego w Lublinie, Patrycjusza Sokołowskiego, któremu na fortepianie będzie towarzyszył Gabriel Menet.

Duet wokalisty klasycznego i pianisty jazzowego mierzy się z repertuarem złożonym z dobrych i ważnych utworów polskiej muzyki estradowej i standardami światowej muzyki jazzowej. Muzycy współpracują ze sobą od ponad roku, czego wynikiem jest właśnie ukończony materiał. Złożony z 19 utworów album „Sokołowski & Menet”, zawiera utwory z repertuaru m.in. Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej, Mieczysława Fogga czy Nat King Cole’a w nowych aranżacjach i w oryginalnym wykonaniu. Koncerty duetu gwarantują niezwykłą, nostalgiczną podróż i świetnie sprawdzają się podczas stylowych wieczorów, zarówno kameralnych, jak i całkiem rozrywkowych.
Patrycjusz Sokołowski to jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych młodego pokolenia, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych. W 2019 r. uhonorowany prestiżową statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Gabriel Menet jako pianista jazzowy grał w bandach w Europie i Stanach Zjednoczonych, jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce.

wstęp wolny
Miejsce: Wirydarz
___
➡️ Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi udziału w wydarzeniach oraz przestrzeganie ich. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich – https://bit.ly/wytyczne_dla_uczestników

➡️ Pełny regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w Lublinie w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce: https://bit.ly/regulamin_funkcjonowania_CentrumKultury
Źródło: WirydarzCentrum Kultury w Lublinie i Centralny Plac Zabaw

Szczegóły

Data:
9 sierpnia 2020
Czas:
16:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Centrum Kultury w Lublinie
Telefon:
81 466 61 10
Email:
Strona internetowa:
http://ck.lublin.pl

Miejsce

Wirydarz CK
Peowiaków 12, Lublin, 20-007
+ Google Map

Zostaw komentarz