Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

MATLAB Day na Politechnice Lubelskiej

20 listopada 2019: 12:00 - 17:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Firma Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. wraz z Politechniką Lubelską zaprasza pracowników oraz studentów na seminarium “MATLAB Day na Politechnice Lubelskiej”, które odbędzie się 20 listopada w godz. 12:00 – 15:50 w sali E211 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Adres: ul. Nadbystrzycka 38 A, 20-618 Lublin.

Na ten dzień, firma ONT wraz z Politechniką Lubelską przygotowała przegląd zagadnień dotyczących oprogramowania MATLAB i Simulink oraz garść informacji o licencji ogólnouczelnianej. Seminarium jest bezpłatne! 🎓💼

W trakcie wydarzenia organizowane będą konkursy z nagrodami.

🎯AGENDA

12.00-

12.30

Wprowadzenie – licencja ogólnouczelniana na Politechnice Lubelskiej
Remigiusz Lipiec, ONT
Informacje o dostępach i MATLAB Grader
12.40-

13.20

ROS i MATLAB oraz Simulink – projektowanie algorytmów w robotyce
Konrad Kolski, ONT
Prezentacja będzie poświęcona projektowaniu algorytmów do zastosowań w szeroko pojętej robotyce za pomocą oprogramowania firmy MathWorks. Omówione i przedstawione zostaną metody współpracy środowisk MATLAB i Simulink wraz z Robotic Operating System (ROS), który jest popularną i uniwersalną platformą do implementacji algorytmów na robotach i systemach rozproszonych. Poruszona tematyka obejmuje zarówno komunikację między środowiskami, “wykonywanie zdalne” jak i implementację poprzez automatyczną generację kodu niezależnych komponentów programowych.
13.35-

15.50

MATLAB Onramp – warsztaty wprowadzające do środowiska MATLAB
Konrad Kolski, Adam Pietrzyk, ONT
Wymagany jest własny sprzęt komputerowy (laptop) z dostępem do Internetu oraz konto użytkownika założone na stronie mathworks.com Nie ma konieczności instalacji oprogramowania.

WYMAGANA REJESTRACJA!

—————————————————————————–

Czy wiesz, że?

Centrum Informatyczne Politechniki Lubelskiej od dnia 1 listopada 2016 r. dystrybuuje licencję ogólnouczelnianą Campus-Wide License oprogramowania MATLAB i Simulink. Licencja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich pracowników i studentów Politechniki Lubelskiej.

Pracownicy i studenci Politechniki mogą w pełni korzystać z oprogramowania MATLAB i Simulink w niekomercyjnej działalności naukowej, nauczaniu lub w ramach zajęć i projektów studenckich.

Dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z programu MATLAB na Politechnice Lubelskiej znajduje się strona z bardziej szczegółowymi informacjami https://www.pollub.pl/pl/uczelnia/organizacja-uczelni/jednostki-ogolnouczelniane/ci/matlab

Szczegóły

Data:
20 listopada 2019
Czas:
12:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria Wydarzenie:

Zostaw komentarz