Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Nowy szlak turystyczny już niebawem będzie dostępny w aplikacji turystycznej Lublina

9 listopada 2022: 10:00 - 31 grudnia 2022: 10:00

| Darmowy

Event Navigation

Brak ocen. Wystaw pierwszą ocenę!

1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Aplikacja „Turystyczny Lublin” to nowoczesny sposób na urozmaicenie turystom zwiedzania ciekawych miejsc w mieście. Już niebawem pojawi się w niej nowy szlak turystyczny obejmujący aż dziesięć historycznych miejsc Lublina.

Najnowsza trasa dostępna w aplikacji „Turystyczny Lublin” poprowadzi przez dziesięć zabytków Starego Miasta, które zachwycają swoją historią, architekturą i związanymi z nimi legendami miejskimi. Wśród nich znajdą się Wzgórze Zamkowe, dwie historyczne bramy Koziego Grodu – Brama Grodzka i Brama Krakowska, Kościół Farny, Bazylika oo. Dominikanów, Trybunał Koronny, Kamienica Lubomelskich, Baszta Półokrągła, kościół i szpital św. Ducha oraz Archikatedra Lubelska. 

Do zabytków doprowadzi turystów interaktywna mapa, a przewodnik audio opowie najważniejsze ciekawostki dotyczące zwiedzanych miejsc. W telefonie użytkownicy znajdą również opisy zabytków wraz ze wskazówkami, na które elementy powinni zwrócić szczególną uwagę.

Jednym z  najciekawszych punktów nowego szlaku turystycznego będzie nieistniejący już Kościół Farny, który turyści zobaczą dzięki technologii AR. Nowoczesna wizualizacja 3D zabytku umożliwi obejrzenie murów i wnętrz legendarnego kościoła, który był pierwszą świątynią w Lublinie. Odwiedzający dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości będą mogli „wejść” do wnętrza odtworzonego zabytku w rozmiarze rzeczywistym i zobaczyć go dokładnie w miejscu, w którym kiedyś się znajdował.

Rozszerzenie funkcjonalności aplikacji „Turystyczny Lublin” to jeden z celów projektu „Tajemnice dwóch wież” realizowanego przez Miasto Lublin we współpracy z Miastem Łuck. Aplikacja „Turystyczny Lublin” jest bezpłatna, działa w trybie online i offline oraz posiada wbudowany czytnik GPS, który umożliwia zlokalizowanie użytkownika i pokierowanie go nowym szlakiem turystycznym. W systemie AR turyści obejrzą nie tylko Kościół Farny, ale również Wieżę Ciśnień, mieszczącą się na dzisiejszym placu Wolności. Aplikacja jest do pobrania na urządzenia w systemie Android i iOS. 

Szczegóły

Start:
9 listopada 2022: 10:00
Koniec:
31 grudnia 2022: 10:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Lublin

Organizator

Zostaw komentarz