Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Opera na prowincji Straszny dwór (Teatr Muzyczny)

15 sierpnia: 20:00 - 22:00

| Darmowy

Event Navigation

Średnia ocena

10,00
1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów we współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
i Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, pragnie zaprosić na plenerową prezentację opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki.

->15 sierpnia przed Pałacem Zamoyskich w Kozłówce.

Wstęp wolny.

Dotychczasowa owocna współpraca pomiędzy Fundacją im. Wincentego i Franciszka Lesslów oraz zespołem Teatru Muzycznego w Lublinie i POK „Dom Chemika” spowodowała, że chcemy kontynuować wspólne działania poprzez realizację niniejszego projektu, włączając do współpracy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Nasze założenie opieramy na kooperacji orkiestry i chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, zespołu solistów, którego trzon stanowić będą artyści związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu, a także zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” działającego od 65 lat, obecnie przy POK „Dom Chemika”. Celem jest także zachęcanie nowych środowisk i grup odbiorców do korzystania z oferty kultury wysokiej, w tym muzyki operowej. Wykorzystane w realizacji „Strasznego Dworu” elementy polskiej architektury i krajobrazu nawiązują nie tylko do tytułu dzieła, ale także do widocznego w utworze etosu rodziny, podkreślając również patriotyzm i honor, których symbolem w świadomości Polaków wydaje się być dwór i jego tradycja.

Rok 2019 został ustanowiony Rokiem Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę jego urodzin. W tym roku przypada też 75. rocznica utworzenia Muzeum w kozłowieckim zespole pałacowo-parkowym. Jednym słowem, znakomita okazja, by zaprezentować dzieło w naturalnej scenografii puławskiego dworu i kozłowieckiego pałacu, a przy tym najlepszy sposób upowszechniania i udostępniania kultury wysokiej wśród publiczności, która ma utrudniony dostęp do takiej sztuki ze względu na bariery ekonomiczne, finansowe, edukacyjne, czy geograficzne.

Pragniemy, aby znaczenie dorobku Stanisława Moniuszki istniało w świadomości nie tylko melomanów i osób zawodowo związanych z muzyką, ale także było wiedzą ogólnie dostępną i wzorem niektórych krajów, przedmiotem dumy narodowej.

ℹ️Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Moniuszko 2019 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

ℹ️Projekt został wpisany w program oficjalnych obchodów Roku Moniuszkowskiego w Polsce.

Szczegóły

Data:
15 sierpnia
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Teatr Muzyczny w Lublinie
Telefon:
81 532 25 21
Email:

Miejsce

Pałac w Kozłówce
Kozłówka 3, Kamionka, 21-132
+ Google Map

Zostaw komentarz