Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Urban Lublin.Club 2.0 Rusza druga edycja klubu urbanistycznego dla młodzieży

24 marca 2023: 17:00 - 14 kwietnia 2023: 19:00

Event Navigation

Brak ocen. Wystaw pierwszą ocenę!

1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Bilety

Aktualnie brak biletów w sprzedaży

 

Urban Club.Lublin 2.0 – pod takim hasłem już 24 marca ruszy druga edycja urbanistycznego klubu dla młodzieży. To seria bezpłatnych spotkań i warsztatów, która potrwa do 14 kwietnia. W programie m.in. nauka street artu, projektowanie szyldów reklamowych, wirtualna niespodzianka, niecodzienny spacer po Lublinie, a na koniec nagrywanie podcastu. Wszystko po to aby, lepiej zrozumieć, jak działa miasto i wzajemnie się inspirować. Wydarzenie organizowane jest we współpracy SKENDE z Fundacją Efekt Dziecka, Western NIS Enterprise Fund i Urzędem Miasta Lublin.

 

W ramach Klubu odbędzie się 5 spotkań, podczas których młodzież będzie prowadziła dyskusje, wymieniała się opiniami i rozwiązywała praktyczne zadania. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci, którzy zajmują się architekturą i projektowaniem. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży od 11 roku życia

 

Harmonogram spotkań Urban Club.Lublin 2.0:
 (młodzież od 11 roku życia, obowiązują zapisy, spotkania w Miejscówce w SKENDE):

24 marca, godz. 17:00 -19:30; Sztuka w przestrzeni miejskiej
Czym jest street art i jak można wkomponować go w architekturę miasta? Na czym polega różnica między muralami a graffiti? Czy to sztuka, czy wandalizm? Oprócz odpowiedzi na te pytania uczestnicy, pod okiem specjalisty z Grupy Magnifiko, zaprojektują i samodzielnie namalują swoje murale.

31 marca, godz. 17:00 -19:30; Rewitalizacja w mieście
Na warsztatach młodzi dowiedzą się, co warto zrobić, by zabytki architektury zachowały się dla następnych pokoleń, jakie budynki można wpisać na listę UNESCO i co należy w tym celu zrobić.


1 kwietna, godz. 11:00-13:00; Poznaj architekturę Lublina.

To spacer ulicami Lublina, który zakończy się na ul. Krótkiej, gdzie uczestnicy odwiedzą biuro Fundacji Rozwoju Designu LuCreate i zobaczą jak pracują architekci. Ale to nie wszystko! Czeka ich takżę niespodzianka. Dzięki okularom VR przeniosą się w wirtualny świat i zobaczą, jak może wyglądać jedna z ulic Lublina.


7 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Małe formy architektoniczne

Spotkanie będzie poświęcone małym formom architektury, które spotykamy w Lublinie na co dzień.Uczestnicy przeanalizują, czy ogródki kawiarniane i jarmarki wpisują się w tkankę miasta. Dowiedzą się także, czym zajmuje się miejski konserwator zabytków.
14 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Projekt finałowy: Twarz mojego miasta
Podczas spotkania młodzież pozna Lubelską Księgę Standardów i dowie się, jak powinno się projektować reklamy i szyldy reklamowe przedsiębiorstw, aby wpisywały się w estetykę miasta. W części praktycznej młodzież,  pod okiem projektanta z Mocno Studio, zaprojektuje i narysuje szyldy dla kamienic Starego Miasta.
After Party Lublin Urban Club 2.0”, czyli młodzi mają głos! Organizatorzy chcą, aby wszystkie pomysły, przemyślenia i wnioski, które pojawią się podczas spotkań Urban Club, przetrwały i zostały wysłuchane, dlatego uczestnicy nagrają podcast. Młodzi podzielą się pomysłami nt. projektowania miasta i o tym, co zrobić, aby było otwarte na młodych. Aby wziąć udział w After Party. Lublin Urban Club 2.0 trzeba być obecnym na minimum 50% klubowych spotkań wiosennej edycji projektu. Data i miejsce zostanie potwierdzona niebawem.

Projekt powstał przy współfinansowaniu Western NIS Enterprise Fund i SKENDE. Jest częścią programu w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Szczegóły na temat wydarzenia oraz link do zapisów dostępne na: www.skendeshopping.pl/urban-club

 

Szczegóły

Start:
24 marca 2023: 17:00
Koniec:
14 kwietnia 2023: 19:00
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
https://www.skendeshopping.pl/urban-club

Miejsce

Miejscówka – przestrzeń integracji młodzieży w SKENDE
Al. Spółdzielczości Pracy 88 Polska
Strona internetowa:
https://www.skendeshopping.pl/urban-club

Zostaw komentarz