Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Warsztaty Wendo online z dr Barbarą Biskup

10 kwietnia: 10:00 - 11 kwietnia: 16:00

Event Navigation

Brak ocen. Wystaw pierwszą ocenę!

1 Punkt2 Punkty3 Punkty4 Punkty5 Punktów6 Punktów7 Punktów8 Punktów9 Punktów10 Punktów
Loading...Loading...

Bilety

Aktualnie brak biletów w sprzedaży

Czym jest WenDo?

WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

WenDo wymyślono około 30 lat temu w Kanadzie. WenDo znaczy “Droga Kobiet” i od samego początku było tworzone nie jako szkoły walki, lecz szkoły samoobrony dla dziewcząt i kobiet – dla osób najbardziej narażonych na przemoc. Od początku także WenDo łączyło sztukę samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną.
W Polsce działa 16 trenerek WenDo.

Od “zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, jak wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji, niezrywanie kontaktu. Jest to ważny aspekt WenDo jako profilaktyki przemocy. WenDo jest po prostu sposobem na to, jak nie stać się ofiarą.

Aby trenować WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. W Niemczech WenDo uczy się dziewczynek (od 7. roku życia) oraz kobiety starsze i niepełnosprawne. Podczas WenDo nauczysz się najprostszych, ale zarazem najbardziej skutecznych technik, które nie wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Trenerki WenDo pokazują najsłabsze miejsca w ciele napastnika, uczą umiejętnej obrony poprzez zaatakowanie właśnie tych miejsc. Uczą jak wykorzystywać własne słabe strony na swoją korzyść.

——–
dr Barbara Biskup – trenerka WenDo
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, edukatorka antydyskryminacyjna i trenerka WenDo (samoobrona i asertywność dla kobiet). Członkini Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu, gdzie zajmuje się organizowaniem spotkań dyskusyjnych i akcji prawno-człowieczych (festiwal filmów dokumentalnych WATCH DOCS, happening One Billion Rising, Maraton Pisania Listów, Żywa Biblioteka, warsztaty międzykulturowe) a także pomaga wolontariuszom zagranicznym w zaaklimatyzowaniu się w Kielcach.
———–

Warsztaty organizuje Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.
Odbędą się w terminie 10 – 11 kwietnia 2021 (10:00 – 16:00) za pomocą platformy Zoom.
Warsztaty są darmowe.

Szczegóły

Start:
10 kwietnia: 10:00
Koniec:
11 kwietnia: 16:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych
Telefon:
573168020
Email:
Strona internetowa:
http://www.centrumscisk.pl

Zostaw komentarz