W dniach 24 -25 września Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim zamieniła się w bajeczną przestrzeń, na której wystąpili najlepsi polscy tancerze w ramach na X Jubileuszowej Opolskiej Gali Tańca Cerrad 2016. Padł nowy rekord! W tym roku w Gali Finałowej wystąpiło blisko 200 par. Mieliśmy przyjemność oglądać niezwykłe widowisko taneczne.

Publiczność obejrzała piękne taneczne spektakle w wykonaniu tancerzy latynoamerykańskich oraz standardowych aż z siedmiu województw. Zgodnie już z tradycją Gali, do Opola Lubelskiego przyjechali bronić tytułów mistrzowie oraz najlepsi tancerze poszczególnych kategorii.
Podczas pierwszego dnia przeprowadzono Turniej Tańca Towarzyskiego oraz Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego i Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w którym zaprezentowały się dorosłe pary tancerzy, ale również młodzi adepci tańca.
Z kolei drugiego dnia odbyły się Mistrzostwa Regionów Polski Centralno – Wschodniej Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Tancerze z 7 województw walczyli o tytuł Mistrza Polski Regionów. Pary taneczne walczyły w tym roku także o punkty w rywalizacji drużynowej. Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych, prezentując standard oraz latynoamerykańskie style taneczne. Najmłodsi tancerze nie mieli ukończonych nawet 7 lat.

Gala Tańca nieprzypadkowo odbywa się w Opolu Lubelskim. Lubelszczyzna ma wielu znakomitych tancerzy. Wielu z nich stanęło także na podium, a lubelski okręg zajął III miejsce na podium w klasyfikacji grupowej, zaraz po okręgu mazowieckim (I miejsce) i podkarpackim (II miejsce).
Umiejętności tancerzy oceniało liczne grono sędziów z różnych stron naszego kraju. Sędzią głównym był Jerzy Oleszczyński. Sędziowie zaznaczyli, że w ostatecznej klasyfikacji brali pod uwagę wizerunek konkretnej pary, ale również jej rytmiczność, postawę, układ choreograficzny oraz sposób jego wykonania.

Galę wieczorną poprowadziła (po raz dziewiąty!) niezawodna Iwona Pavlović oraz pomysłodawca i organizator Gali- Maciej Gołębiowski.
Organizatorem X Jubileuszowej Gali Tańca jest Szkoła Tańca eMstudio Opole Lubelskie. Współorganizatorem Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

Gratulujemy także zespołowi i tancerzom eMstudio ogromnego sukcesu. Na Gali ogłoszono, że podopieczni,  którzy na co dzień  trenują w Tanecznym Klubie Sportowym eM Studio zdobyli tytuł Mistrzów Polski w tańcach standardowych w kategorii młodzieżowej w ramach  Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Ogromne GRATULACJE!
Patronat nad wydarzeniem objęli:
Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Opolski oraz Burmistrz Opola Lubelskiego.

Giełda Eventów składa serdeczne podziękowania za współpracę drugi rok z kolei przy tym wyjątkowym wydarzeniu tanecznym i objęcie Gali patronatem medialnym.

Do zobaczenia na Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich już za niepełna 2 miesiące 19-20 listopada w Lublinie!

Przeżyjmy to jeszcze raz! Zapraszamy do obejrzenia relacji TVP Lublin:

relacja-tvp-gala